Şirket Profili

İzmir Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı A Tipi Genel Antrepo ‘muz; 2004 yılı Kasım ayı itibari ile hizmet vermeye başlamıştır. Sakaoğlu Antrepo 2004 yılından itibaren sektörde antrepo ve lojistik ihtiyaçlarına da cevap vermek için yatırıma yönelmiş, İzmir Kemalpaşa’da kurulan ve son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatılmış antreposuyla eşyaların  taşınması, elleçlenmesi, istiflenmesi ve gümrüklenmesi konusunda total bir hizmet seviyesine ulaşmıştır. Sakaoğlu Antrepo , çalıştığı firmaların profesyonellik seviyesine cevap verebilmek için sürekli öğrenme ve gelişme modelini benimsemiş, bilgi ve donanım açısından yatırımlarını sürdürmeye devam etmiştir. Bugün Sakaoğlu Antrepo’da sunduğumuz hizmetler dış ticaret firmalarının liman ve gümrükleme sürecinde karşılaştığı ciddi sorunları gidermekte ve maliyet etkinliğinde kilit rol oynamaktadır.

Özellikle son on yılda gelişen ve değişen lojistik anlayışına uyum sağlamayı başaran Sakaoğlu, çağdaş lojistik yönetiminin tüm özelliklerini özümsemiş; insan sağlığına ve doğaya dost bir lojistik üs niteliğindeki depolama merkezinde, ekonomik güvenli ve endüstriyel standartlara uygun depolama alternatifleri sunmaya devam etmektedir. Kurulduğu yıldan beri 450 ye yakın firma ile çalışmış olan, 5,000 m2 kapalı ve  5,000 m2 açık alana sahip Sakaoğlu Antrepo ’da;
- Aynı anda 6 adet treylerin yanaşabildiği rampa,
- Dumana, harekete duyarlı alarm ve yangın sistemi,
- Online jeneratör sistemi,
- Antrepo içerisinde (kapalı alan) kullanılmak üzere; havayı kirletmeyen elektrik şarjlı / akülü ve antrepo 
  dışarısında kullanılmak üzere (açık alanlar) dizel yakıtlı forkliftleri, 
- Bobin tutma ataşmanlı 2 adet, çeşitli çatallara sahip 3 adet forkliftleri,
- Çeşitli istatistiklere ulaşabilmek amacıyla hammadde, yardımcı madde, ürün takip sistemine bağlı barkod yazılımı sistemi,
- Kapalı ve açık alanlardaki tüm noktaları gözetleyen ve kaydeden gelişmiş kamera sistemleri
- Kuş kovalama, haşere v.b. zararlılara karşı sürekli etkin koruma sistemi
mevcuttur.

Sakaoğlu Antrepo çalışanlarını, idari personelin dışında ‘teknik ekip’ oluşturur. Teknik ekip; yükleme ve boşaltma, yangın türlerine göre müdahale eğitimlerinden geçmiş kadrolar ve sertifikalı forklift operatörleridir.

Müşteri odaklı çözümler sunmayı görev edinen Sakaoğlu Antrepo; ürün çeşitliliği bakımından gıda ambalaj malzemeleri depolaması dolayısıyla; konusunda son derece steril bir ortam sunmaktadır. Yanıcı, parlayıcı, patlayıcı, koku üreten ve toz barındıran ürünler için depolama hizmeti vermemektedir. 2,5 -3 m üzerindeki tekstil ürünleri tahmil ve tahliyesinde, tekstil ruloları için yapılmış olan özel aparatları kullanmaktadır. Uzun dönem depolama yapmak isteyen müşterilerimiz için ayrıca; gümrükleme sisteminden bağımsız olarak da çalışan, üretim ve stok takibini  otomatik olarak yapan, ambar içerisindeki konumları kayıt eden sistemimiz mevcuttur.